Трипільські штольні

Блукаючи просторами Інтернету часто зустрічав згадки про якісь штольні біля Дністра, де трипільці добували кремінь для інструментів.
“У 1986-1987 рр. поблизу с. Буківна Тлумацького району Івано-Франківщини обстежувались розробки північно-покутського кременю у вигляді штолень зі штреками…”
І стало мені дуже цікаво як можуть виглядати штольні віком в 5 тисяч років.

У загальнодоступних джерелах знайшлись тільки дуже приблизні координати, по яким щось знайти нереально, і перші декілька поїздок, під час яких ретельно обшарював навколишні ліса результатів не дали.

Знайшлись ці гірничі виробки тільки коли мене туди відвели місцеві колеги. Штольні представляють собою ряд щілин у схилі, сильно обсипані але можна прослідкувати загальну картину, спочатку йде пряма штольня, а далі від неї відходять перпендикулярні штреки.

Довжину мають невелику, максимум десь до 15 метрів, далі йдуть завали. В найбільшій зі штолень можна стояти у повній зріст.

В породі зустрічаються вкраплення кременю, який тут і добували

«Наскельні написи»

Зараз тут живуть кажанчики

Загалом цікаве місце, незважаючи на те що все в основному завалене в мене склалось стійке відчуття шо якщо місцями по розбирати завали можна побачити ще багато цікавого.
Ну і будучи в цих краях не можна не заглянути до Дністра

This entry was posted in Спелестологія and tagged , , . Bookmark the permalink.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *