Дівочі сльози

На берегах Дністра, в межах дністровського каньйону знаходиться купа різних цікавих місць, печери, гроти, водоспади, гірські виробки, скелі… Сьогодні заглянемо до одного з таких, схованого в густих заростях на правому березі, навпроти села Монастирок. Водоспад «Дівочі сльози».

Добрався я туди вночі, тому побачив все в досить незвичному як для надземних об’єктів, світлі ліхтарика.

Водоспад можна почути здалеку, представляє собою травертинову скелю, з якої стікає вода. Вода не розмиває породу а навпаки, з води осаджується карбонат кальцію, внаслідок чого з часом скелі ростуть, набуваючи різних незвичних форм. Стікаючи по скелі потік розділяється на багато малих і зривається вже у вигляді одиноких крапель. Така собі стіна вічного дощу, за яким можна спостерігати і з середини, з гроту.

Заночував я у сусідньому, більш сухому гроті. Де не де зустрічаються сліди обробки каменю, очевидно люди використовували це місце з давніх часів.

В ночі тут дуже красиво, літають світлячки, на протилежному березі видно вогні Монастирка. В невеличких печерах живе сімейство сонь, які всю ніч сиділи в мене над головою і не давали спати.

Ну і на сам кінець трохи ранкового ДністраThis entry was posted in Спелеологія, Туризм and tagged , , , , , , . Bookmark the permalink.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *